Angrerett ved kjøp i butikk?

Det er riktig at angreretten bare gjelder fjernsalg og ikke når du bestiller i butikk. Det er imidlertid et unntak i loven som gjelder i ditt tilfelle. I forbrukerkjøpsloven § 41 står det at du likevel kan avbestille en vare som er kjøpt i butikk dersom du avbestiller før varen er levert. Så i ditt tilfelle har du rett til å avbestille selv om du kjøpte varen i butikken fordi kjøleskapet ikke er levert enda. Det kan imidlertid være at du må betale et avbestillingsgebyr hvis det ble opplyst for deg ved kjøpet. Dersom du ikke fikk vite noe om avbestillingsgebyr så kan butikken kreve erstatning for eventuelle tap som butikken får på grunn av avbestillingen.


Jeg har lignende spørsmål

Required
Required
Required